Basic filters

Reset

Mounting Type


Shape


Light distribution


Application


Advanced filters


Diffuser


Beam angle


IP protection


Colors


Nowatorskie podejście do projektowania „bezpiecznych" opraw oświetleniowych, czyli takich które dbają o nasze zdrowie i takich które zapewnią nam odpowiedni komfort pracy wzrokowej. Pomysł zrodził się na bazie potrzeby zabezpieczenia w okresie Covid 19 pracownika np banku, urzędu w kontakcie z petentem. Standardowe rozwiązania to ochrona w postaci przegrody z plexi, maseczka ochronna i ewentualnie sterylizator UVC dla wymiany powietrza w całym pomieszczeniu. Równolegle od ochrony zdrowie pracodawca dla tego stanowiska musi zapewnić minimum oświetlenia na poziomie Eśr 500 lux równomiernego światła z gwarantowaną minimalizacją olśnienienia.

LAMPY UVB

Lampa dezynfekująca powietrze

Odpowiedzią na tę potrzebę jest stojące - nabiurkowe urządzenie łączące w sobie zarówno oświetlenie ogólne stanowiska pracy z bardzo energetycznie wydajnym sterylizatorem kurtynowym. 

Jako technologię dbania o zdrowie wybrano aktywację fotopwłoki sterylizacyjnej częstotliwością UVB bezpieczną dla człowieka będącą 10x bardziej energooszczędną w porównaniu do tradycyjnej metody UVC. Projekcja wysterylizowanego powietrza buduje pionową kurtynę sterylizacyjną oddzielającą pracownika od petenta i zabezpieczającą go w ten sposób.

W zakresie oświetlenia w górnej części oprawy zamontowano trzy niezależnie sterowalne źródła światła w postaci:

A. oświetlenie ogólne typu downlight: 20W, 2200 lm, CRI 82, UGR<19
B. oświetlenie ogólne typu uplight: 20W, 2400 Lm, CRI 82
C. oświetlenie ogólne typu super uplight: 37W, 4000 Lm, CRI 82

Całość technologii zamontowane jest w nodze urządzenia gwarantując kompaktowość projektu przy mocy znamionowej stylizatora na poziomie 17W. Urządzenie sterowane jest za pomocą pulpitu dotykowego zapewnianego niezależne sterowanie w każdym z trzech obwodów oświetlenia, jak również wielkością przepływu powietrza w kurtynie sterylizacyjnej.

Zaletą tego rozwiązania są:
-małe wymiary przy tej samej wydajności w sterylizacji z dziesięciokrotnie niższym zużyciem energii elektrycznej
-miejscowe oświetlenie z pełną automatyzacją w sterowaniu oszczędzają energię ze względu na niższą moc zainstalowaną.
-mobilność pomysłu podążająca za naszą wyobraźnią w aranżacji stanowisk pracy.

Produkty


Download